kórház

Roma nők munkaerőpici beilleszkedését segítik a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézetben

A Heves Vármegyei Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet az Emberi Erőforrásfejlesztési Operatív Program Plusz keretén belül az  EFOP_PLUSZ-3.1.3/TEF-25 azonosító számú, „Nő az esély” a közszolgáltatásokban című pályázaton 168.64 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert. A projekt megvalósítása során tizenhét, alacsony végzettséggel rendelkező regisztrált álláskereső vagy munkanélküli, illetve inaktív roma nő munkaerőpiaci beilleszkedését, foglalkoztatását  valósítja meg az intézmény. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg. A Nő az esély projekt támogatja az alacsony végzettséggel rendelkező, regisztrált álláskereső vagy munkanélküli, illetve inaktív roma személyek, kiemelten roma nők munkaerőpiaci beilleszkedését és foglalkoztathatóságának javítását. A  résztvevők  képzésekben vesznek részt, melyek foglalkoztatásba ágyazva valósulnak meg. A kiválasztott támogatottak az elméleti és gyakorlati tudást egyidejűleg sajátítják el, tanulásukat mentorok segítik.  A tizenhét munkavállaló  600 órás segédápolói képzésben vesz részt. Folyamatos foglalkoztatásukat és betanításukat az intézmény biztosítja. A munkahelyi beilleszkedést, az elvárások megértését és a hatékony munkavégzést a mentorok rendszeres szakmai segítségnyújtással segítik. A projekt 2026.04.01-én kezdődik és 2028.03.31-én zárul. Heves Vármegyei Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet/Szegedi Erzsébet sajtóreferens

Elkeserítő a kórházi dolgozók egészségi állapota – Elindult az Aktív Kórházak program, amely ezen változtatna

● A kórházi dolgozók több mint fele krónikus betegséggel küzd, az érintettek 36 százalékátmindez a napi munkavégzésében is korlátozza.● Olyan súlyos egészségügyi kockázattal szembesülnek, mint a szív- és érrendszeri betegségek, a 2-es típusú cukorbetegség, az elhízás, az izom- és csontrendszeri sérülések és bizonyosdaganatos megbetegedések.● Egészségfejlesztő pilot programot indított a Bethesda Gyermekkórház, a Bajai Szent RókusKórház és a Hatvani Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet. Szív- és érrendszeri betegségek, 2-es típusú cukorbetegség, elhízás, depresszió, stressz és daganatos megbetegedések – hazai és nemzetközi kutatások is igazolják, hogy az egészségügyi dolgozók körében gyakrabban fordulnak elő az említett problémák. Miközben ők nap mint nap mások gyógyításáért fáradoznak, a saját egészségük megóvására gyakran nem marad elegendő idejük és energiájuk. Ezen a helyzeten szeretne változtatni az Aktív Kórházak egészségfejlesztő program, amely júliusban indult a Bethesda Gyermekkórház szakmai vezetésével, a Bajai Szent Rókus Kórház és a Hatvani Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet szoros együttműködésével. Súlyos egészségügyi kockázattal szembesülnek a kórházi dolgozók, beleértve a szív- és érrendszeri betegségeket, a 2-es típusú cukorbetegséget, az elhízást, az izom- és csontrendszeri sérüléseket, a depressziót és bizonyos daganatos megbetegedéseket – hangzott el idén februárban a Bethesda Gyermekkórház és a Magyar Kórházszövetség által rendezett országos konferencián. Leterheltségük következtében gyakori körükben a nagyfokú stressz, a mozgásszegény életmód és az alváshiány, amelyek hosszú

Adományrekorddal zárult a 110. Richter Egészségváros – 29.068.000 forint adományban részesült a Gyöngyösi Bugát Pál Kórház

Ismét nagy lakossági érdeklődés mellett zajlott le a Richter Gedeon Nyrt. társadalmi felelősségvállalási programjának részeként megvalósuló Richter Egészségváros rendezvény Gyöngyösön, amely fennállása óta második alkalommal érkezett a településre. A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a megelőzés és az egészségtudatosság fontosságára, és támogassa a hazai egészségügyi intézményeket fontos fejlesztések, beruházások megvalósításában, elősegítve ezzel az egészségügyi ellátórendszer tovább fejlesztését. A magyar gyógyszergyártó vállalat 3,5 millió forint alapadományt ajánlott fel a Gyöngyösi Bugát Pál Kórház számára. A program során a résztvevők minden egyes aktivitásért – például szűrővizsgálaton, tanácsadáson való részvételért – szimbolikus adománypontokat gyűjtöttek, amelyekkel kiegészítették a Richter alapadományának összegét. A lakosság összefogásának köszönhetően a nap végén összesen 29.068.000 forint támogatásban részesül a kórház. Ebből az összegből a sebészeti műtő új eszközökkel történő felszerelését fogja megvalósítani az intézmény. A rendezvény megnyitóján Szókovács Péter, Gyöngyös polgármestere köszöntötte először az Egészségváros résztvevőit: „Büszke vagyok arra, hogy már a reggeli Egészségsétán is nagyon sokan vettünk részt. Ebből is jól látható, hogy Gyöngyös egy igazi közösséget alkot. Örülünk annak, hogy a Richter Egészségváros ismét visszatért hozzánk, és újból benépesíti a Fő teret. Nagyszerű lehetőség, hogy részt vehetünk ezeken a szűréseken, meghallgathatjuk az előadásokat, és ezzel saját egészségünkért téve hozzájárulhatunk a kórház adománycéljának megvalósulásához is.” Dr. Assani Omar, a Gyöngyösi

Megszülettek az első babák a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Kórházban

Megszületett az új esztendő első egri babája a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Kórházban. 2025. január 1-én 11.30 kor látta meg a napvilágot Panna Róza, aki 3. baba a családban. 1800 grammal és 47 cm-el született császármetszéssel. Anyukájuk és a kisbaba is jól vannak. Panna Róza A Markhot Ferenc Kórházban megszületett az első megyei baba is, szintén január 1-én, 22.22 perckor, a káli család 6. gyermekeként. Paula Noémi 3800 gramm súlyú ás 53 cm hosszú. Anyuka és babája jó egészségnek örvendnek. Paula Noémi Fotók: Pelyhe Kornél Markhot Ferenc Kórház

A tűzoltókkal is meglátogatta a kórházakat a Mikulás

Mikuláskor a Heves vármegyei kórházakba most is a tűzoltókkal jött el a Nagyszakállú. Csütörtök délelőtt az egri hivatásos tűzoltókkal és két manójával érkezett az egri kórházba a Mikulás. A gyermekosztályon lévő kicsik egy mesét hallgattak meg arról, hogyan találkozott a jó öreg a lánglovagokkal, azután pedig mindenki, még az osztályon tartózkodó egészségügyi dolgozók is egy kis ajándékot kaptak. Pénteken pedig a Gyöngyösi Bugát Pál Kórházban és Hatvanban, az Albert Schweitzer Kórházban is meglepetést okozott a Tűzoltó Mikulás, Gyöngyösön az ablakon át a tűzoltók emelőkosaras gépjárművén érkezett a gyermekekhez. A kicsik már nagyon várták őt, volt, ahol énekszóval fogadták. Már több éves hagyománnyá vált, hogy a Tűzoltó Mikulás a lánglovagokkal érkezeik a beteg kicsikhez. A kórházakkal közösen szervezett eseménnyel az a célunk, hogy örömteli pillanatokat szerezzünk a gyermekeknek, mosolyt csaljunk az arcukra, ezzel is kicsit segítve gyógyulásukat. A tűzoltók pedig mindig szívesen vállalják a nemes feladatot, számukra is nagy ajándék a gyermekek őszinte mosolya és öröme, melyben a Tűzoltó Mikulás látogatása során részesülnek.  Fotó: Nagy Csaba tű. szds. - Heves VMKI Heves Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

A Rotary Klub adománya a Hospice osztálynak

Több mint 700 ezer Ft gyűlt össze a Magyarországi Rotary Klub jótékonysági bálján, melyet a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Kórház Hospice osztályának ajánlottak föl. A civil szervezet az adományt „Az Emberi Méltóságért , a Hospice Osztály Betegiért Alapítványnak adta át. Az erről szóló támogatói szerződést Fürné Mosoni Anita kuratóriumi elnök és dr. Dávid Mária a Rorary Klub elnöke írták alá. A tervek szerint az összegből pihenő, szabadidős helyet alakítanak ki a Hospice osztály belső udvarán a betegek számára. Az alapítvány kuratóriumi elnöke Fürné Mosoni Anita és dr. Thummererné Rebicsek Rita ápolási igazgató köszönte meg az adományt a Hospice osztályon. Az összegyűlt több mint 762 ezer forintból az osztály belső udvarát korszerűsítik, szépítik. A Rotary bál tombola sorsolásának fődíját, egy nagy képernyős televíziót is a Hospice osztálynak ajánlotta föl a nyertes,  Becskei Anita. Az adomány átadó eseményen dr. Dávid Mária soros elnök megköszönte az osztály munkáját és elmondta: a bálon sokan adományokkal járultak hozzá a támogatás összegéhez, tagjaik közül sokan önkénteskedtek már az osztályon és a  televízión kívül egy dekubitusz matracot is kap az osztály. Fotók: Birinyi Zsófia Markhot Ferenc Kórház/Szegedi Erzsébet médiareferens

Az Eger Sikeréért Egyesület adománya a kórháznak

Az Eger Sikeréért Egyesület 5 db tabletet adományozott a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Kórház Központi Műtője számára. Az eseményen az egyesület elnöke Forgó János és a Markhot Ferenc Kórház Támogatásáért Alapítvány elnöke Rázsi Botond együttműködési megállapodást írtak alá, miszerint folyamatosan támogatja a civil szervezet a kórházat. A sajtónyilvános eseményen részt vett Szécsi Zoltán háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, az egyesület alelnöke is. Az átadó eseményen dr. Vácity József megyei főigazgató köszönte meg az adományt és hangsúlyozta: a kórház méltó arra, hogy adományt kapjon, mely segíti a gyógyító tevékenységet. Forgó János az Eger Sikeréért Egyesület elnöke kiemelte: több éves az egyesület és a kórház kapcsolata az adományozás terén, több alkalommal támogatták az intézményt. Többek között mobil lélegeztető gépet és egy mobil kékfénylámpát is vásároltak a kórháznak. A most átadott tableteket a Központi Műtőben használják majd a kórház szakemberei. Dr. Gyetvai Róbert főorvos a Központi Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó osztály és a Központi Műtő vezetője elmondta: az egri kórház tíz műtője az ország egyik legjobban szervezett műtéti rendszerrel rendelkezik. 2015 óta használják az elektronikus műtéti szervező programot, melyekhez a tabletek szükségesek. Fotók: Birinyi Zsófia Markhot Ferenc Kórház/Szegedi Erzsébet médiareferens

Újraélesztést tanulnak a középiskolai tanárok az egri kórházban

Középiskolai tanárokat oktatnak a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Kórház Skill Laborjában. 2024. február 29-én csütörtökön 12 órától a Neumann János Gimnázium, Technikum és kollégium 22 tanára vett részt az újraélesztési oktatáson. Továbbá néhány elsősegély nyújtási feladat elvégzésében is segítséget nyújtottak számukra a kórház munkatársai. Motivációjuk az volt, hogy az előző tanévben egy diákot kellett újraéleszteni az iskolában. A helyzetet gyorsan felismerték, a diák él. Igényük van rá, hogy még jobban megtanulják és gyakorolják ezt az életmentő tevékenységet. Az eseményen néhány elsősegély nyújtási feladat elvégzésében is segítséget nyújtottak számukra a kórház munkatársai. 2024. március 1-én pénteken 12 órától az Eventus Üzleti, Művészeti Iskola tanárai vesznek rész az újraélesztési oktatáson. A  kórház hagyományt szeretne teremteni az újraélesztési oktatással, hogy minél többen lesajátíthassák az életmentő tevékenységhez szükséges készségeket. Markhot Ferenc Kórház Fotók: Birinyi Zsófia

Adomány az Újszülött részlegnek

Pelenkákat, baba tisztálkodási és ápoló szereket adományozott a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Kórház Újszülött részlegének a HRT Group cég. A 300 ezer Ft értékű adományt Papp Dénes a HRT Spedition Kft. vezetője adta át dr. Thummererné Rebicsek Rita ápolási igazgatónak és Kovács-Csatlósné Pálos Rita főnővérnek. A cégvezető elmondta: az adományhoz a dolgozóik is hozzájárultak. Fotó: Birinyi Zsófia Markhot Ferenc Kórház / Szegedi Erzsébet médiareferens