Jelzett a szén-monoxid-érzékelő, melléképület és autók lángoltak a hétvégén
A hétvégén 8 alkalommal avatkoztak be Heves vármegye tűzoltói. Az 5 tűzesetet és 3 műszaki mentést 10 hivatásos és 1 önkéntes tűzoltóegység kezelte. Szombati események Harminc négyzetméteren összehordott szemét és egy autó kapott lángra hajnalban Egerben, a Verőszala utcában. A város hivatásos tűzoltói két gyorsbeavatkozó sugárral előbb körülhatárolták, majd eloltották a tüzet. Sérülés nem történt. Veszélyesen megdőlt és parkoló autókat veszélyeztetett egy fa délelőtt Egerben, a Kallómalom utcában. Az egri hivatásos tűzoltók motoros láncfűrésszel eltávolították a fát. Szemeteskuka füstölt délután Füzesabony Baross Gábor utcájában. A füzesabonyi hivatásos tűzoltók egy vízsugárral szüntették meg a füstölést. Este egy telepített szén-monoxid-érzékelő jelzett Gyöngyösön, a Platán utcában, egy társasházi lakás fürdőszobájában. A jelzéskor a helyiségben egy átfolyós vízmelegítő működött, a szoba ablakai zárva voltak. A gyöngyösi hivatásos tűzoltók mérőműszerei is kimutatták a gáz jelenlétét a vízmelegítő környezetében. A készüléket annak felülvizsgálatáig nem lehet használni, a lakók a jelzésnek köszönhetően nem szenvedtek szén-monoxid-mérgezést. Vasárnapi események Száz négyzetméteren égett száraz növényzet délután Kompolton, a Kossuth Lajos utcánál. A város hivatásos tűzoltói vízzel oltották el a tüzet. Lesodródott az útról egy személyautó délután a Gyöngyöshalász és Karácsond közötti útszakaszon. A gyöngyösi hivatásos és a gyöngyöshalászi önkéntes tűzoltók áramtalanították a gépkocsit, melynek vezetője sérülések nélkül kiszállt a járműből. Kigyulladt egy huszonöt négyzetméteres, könnyűszerkezetes melléképület kora este Egerbaktán,
