A befektetéseket tekintve immár nem csak Budapest és Közép-Magyarország dominál, idén először a fejlődő régiókban – köztük a Heves megyében megvalósuló – beruházási döntések aránya meghaladta az 50 százalékot – mondta a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) elnöke pénteken Egerben sajtótájékoztatón.
Ésik Róbert az egri térség polgármesterei, cégvezetők és közigazgatási szakemberei számára tartott előadását követően arról is beszélt, hogy fokozott befektetői érdeklődés tapasztalható Magyarország iránt. Jelenleg több mint 140 befektetési projektet vizsgálnak, amelyek közel 4,5 milliárd eurót és több mint 30 ezer új munkahelyet jelenthetnek.
Az ügynökség vezetője kitért arra is, hogy Egert és térségét 2014 óta hét külföldi befektető választotta beruházása színhelyének, általuk 2600 új munkahely jött létre. Jelenleg öt tárgyalássorozat érinti a térséget, ezek megvalósulása 45 milliárd forintnyi beruházást és közel 1300 új munkahelyet hozhat. “Várhatóan az elmúlt időszak legnagyobb vállalati fejlesztései indulhatnak el Egerben a jövő év elején” – mondta.
Nyitrai Zsolt, Eger és térségének fideszes országgyűlési képviselője, stratégiai társadalmi kapcsolatokért felelős miniszterelnöki biztos arról beszélt, hogy a kormány és a munkaadók, illetve a munkavállalók között zajló párbeszéd fókuszában az új munkahelyek teremtése áll.
Felidézte: a tervek szerint a jövőben egységesen 9 százalékos lesz a vállalati nyereségadó. A számítások szerint ennek révén több mint 140 milliárd forint marad a vállalkozásoknál. Ezzel Magyarországon lesz a legkedvezőbb vállalkozói környezet az Európai Unióban, a jelenlegi 2-3 százalékos növekedés pedig elérheti a 3-5 százalékot.
“Magyarország elsőként teheti meg, hogy bevezesse az EU legkedvezőbb, egységes és egyszámjegyű vállalati nyereségadóját” – fogalmazott. Szavai szerint Magyarország versenyképes adórendszerrel ideális befektetési helyszínné tud válni a külföldi és a magyar cégek számára egyaránt.
Habis László, Eger polgármestere (Fidesz-KDNP) elmondta: a kormányzat döntése értelmében a megyei jogú városok a Modern városok program keretében a Területfejlesztési Operatív Program forrásainak, illetve saját erő és központi támogatások felhasználásával a térségi fejlesztések generálói lehetnek.
Kifejtette: az ennek szellemében kidolgozott egri pályázatok központjában a munkába járás feltételeinek javítása, illetve a gazdaságfejlesztés, az ipari telephelyek infrastrukturális fejlesztése áll.
(MTI)
EZ A CIKKÜNK IS ÉRDEKELHET
A kormány kivérezteti a vidéki – köztük a heves megyei – településeket az LMP szerint