Elstartolt a rövidpályás úszó Eb – Öt egri úszónak is szurkolhatunk

Kiemelt, Közélet, Sport
Az Egri Úszó Klub öt kiváló sportolója is vízbe száll a szerdán kezdődő koppenhágai rövidpályás úszó Eb-n. 

Harmincegy magyar versenyző 103 egyéni számban indul a ma elstartoló rövidpályás úszó Eb-n, Koppenhágában. Az Egri Úszó Klub tagjai közül Burián Kata, Cseh László, Holló Balázs, Lakatos Dávid, Németh Nándor képviseli Magyarországot a rangos versenyen. 

Az első napon Burián Kata 100 méter háton, Cseh László 100 méter pillangón, Holló Balázs 400 méter gyorson méretteti meg magát az előfutamokon és elődöntőkben. 

Ezekben a számokban indulnak úszóink:

Burián Kata – 50 m hát, 100 m hát, 200 m hát

Cseh László – 50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó

Holló Balázs – 400 m gyors, 400 m vegyes

Németh Nándor – 100 m gyors, 200 m gyors

Lakatos Dávid – 1500 m gyors

Hírportálunk folyamatosan beszámol az eredményekről. Hajrá, Eger!

Íme a részletes program:

Szerda
Előfutamok 9.30:

Férfi 100 m pillangó (Cseh László, Dudás Dániel Kenderesi Tamás, Tekauer Márk)
Női 50 m mell (Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma)
Férfi 50 m mell (Dudás Dániel, Horváth Dávid, Szőllősi Martin)
Női 400 m vegyes (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka, Nagy Réka)
Férfi 400 m gyors (Bernek Péter, Gyurta Gergely, Holló Balázs, Kalmár Ákos)
Női 100 m hát (Burián Kata, Hosszú Katinka)
Férfi 200 m hát (Barta Márton, Bernek Péter, Földházi Dávid, Telegdy Ádám)
Férfi 4×50 m gyorsváltó (Magyarország)
Női 800 m gyors (Kapás Boglárka, Nagy Réka)

Elődöntők, döntők 17.00:
Férfi 50 m mell elődöntő
Női 50 m mell elődöntő
Férfi 200 m hát DÖNTŐ
Női 400 m vegyes DÖNTŐ
Férfi 400 m gyors DÖNTŐ
Női 100 m hát elődöntő
Férfi 100 m pillangó elődöntő
Női 50 m mell DÖNTŐ
Férfi 50 m mell DÖNTŐ
Férfi 4×50 m gyorsváltó DÖNTŐ

Csütörtök
Előfutamok 9.30:

Férfi 200 m gyors (Bernek Péter, Dudás Dániel, Kozma Dominik, Németh Nándor)
Női 50 m pillangó (Bordás Beatrix, Szilágyi Liliána)
Férfi 200 m mell (Barta Márton, Horváth Dávid)
Női 100 m gyors (Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn)
Férfi 100 m hát (Földházi Dávid, Szentes Bence, Tekauer Márk, Telegdy Ádám)
Női 100 m vegyes (Gyurinovics Fanni, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn)
Férfi 400 m vegyes (Bernek Péter, Grátz Benjámin, Gyurta Gergely, Holló Balázs)
Vegyes 4×50 m vegyes váltó (Magyarország)
Férfi 1500 m gyors (Gyurta Gergely, Kalmár Ákos, Lakatos Dávid)

Elődöntők, döntők 17.00:
Női 50 m pillangó – elődöntő
Férfi 200 m gyors DÖNTŐ
Férfi 200 m mell DÖNTŐ
Női 100 m gyors – elődöntő
Férfi 400 m vegyes DÖNTŐ
Női 100 m hát DÖNTŐ
Férfi 100 hát – elődöntő
Női 100 m vegyes – elődöntő
Férfi 100 m pillangó DÖNTŐ
Női 800 m gyors DÖNTŐ
Női 50 m pillangó DÖNTŐ
Vegyes 4×50 m vegyes váltó DÖNTŐ

Péntek
Előfutamok 9.30:

Női 100 m mell (Sebestyén Dalma)
Férfi 50 m gyors (Gyárfás Bence, Lobanovszkij Maxim, Takács Krisztián)
Női 200 m hát (Burián Kata, Hosszú Katinka)
Férfi 100 m mell (Dudás Dániel, Horváth Dávid, Szőllősi Martin)
Női 200 m pillangó (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka, Szilágyi Liliána)
Férfi 200 m vegyes (Bernek Péter, Dudás Dániel, Grátz Benjámin, Földházi Dávid)
Női 4×50 m gyorsváltó (Magyarország)

Elődöntők, döntők 17.00:
Férfi 50 m gyors – elődöntő
Női 100 m gyors DÖNTŐ
Férfi 100 m mell – elődöntő
Női 200 m hát DÖNTŐ
Férfi 200 m vegyes DÖNTŐ
Női 200 m pillangó DÖNTŐ
Női 100 m mell – elődöntő
Férfi 100 m hát DÖNTŐ
Női 100 m vegyes DÖNTŐ
Férfi 1500 m gyors DÖNTŐ
Női 50 m gyors DÖNTŐ
Női 4×50 gyorsváltó DÖNTŐ

Szombat
Előfutamok 9.30:

Férfi 50 m pillangó (Biczó Bence, Cseh László, Gyárfás Bence, Kalmár Ákos)
Női 50 m hát (Burián Kata, Hosszú Katinka)
Férfi 100 m gyors (Dudás Dániel, Kozma Dominik, Lobanovszkij Maxim, Németh Nándor)
Női 200 m gyors (Gyurinovics Fanni)
Női 100 m pillangó (Bordás Beatrix, Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána)
Férfi 100 m vegyes (Barta Márton, Dudás Dániel, Földházi Dávid, Grátz Benjámin)
Női 200 m vegyes (Hosszú Katinka, Nagy Réka, Verrasztó Evelyn)
Vegyes 4×50 m gyorsváltó (Magyarország)

Elődöntők, döntők 17.00:
Női 50 m hát – elődöntő
Férfi 50 m pillangó – elődöntő
Női 100 m mell DÖNTŐ
Férfi 100 m gyors – elődöntő
Női 200 m vegyes DÖNTŐ
Férfi 100 m vegyes – elődöntő
Női 200 m gyors DÖNTŐ
Férfi 100 m mell DÖNTŐ
Női 100 m pillangó – elődöntő
Férfi 50 pillangó DÖNTŐ
Női 50 m hát DÖNTŐ
Vegyes 4×50 m gyorsváltó DÖNTŐ


Vasárnap
Előfutamok 9.30
:
Női 50 m gyors (Bordás Beatrix, Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn)
Férfi 50 m hát (Dudás Dániel, Földházi Dávid, Szentes Bence)
Női 200 m mell (Sebestyén Dalma)
Férfi 200 m pillangó (Biczó Bence, Cseh László, Kenderesi Tamás, Tekauer Márk)
Női 400 m gyors (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka, Nagy Réka)
Férfi 4×50 m vegyes váltó (Magyarország)
Női 4×50 m vegyes váltó (Magyarország)

Elődöntők, döntők 17.00:
Női 50 m gyors – elődöntő
Férfi 50 m hát – elődöntő
Női 200 m mell DÖNTŐ
Férfi 100 m gyors DÖNTŐ
Női 100 m pillangó DÖNTŐ
Férfi 100 m vegyes DÖNTŐ
Női 400 m gyors DÖNTŐ
Férfi 200 m pillangó DÖNTŐ
Női 50 m gyors DÖNTŐ
Férfi 50 m hát DÖNTŐ
Női 4×50 m vegyes váltó
Férfi 4×50 m vegyes váltó