Bár az első félidőben háromszor is kitömte csapatunk hálóját a Diósgyőr a Felsővárosi Sporttelepen, Árvai Ádámnak köszönhetően sikerült a szépítés az egri gárdának.

Korábban már megírtuk, hogy abszolút esélyesként érkezett Egerbe a Diósgyőr DVTK, melynek játékosai már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést a Felsővárosi Sporttelepen megrendezett találkozón.

Az ezer fős közönség előtt nagyon hamar, már a 8. percben gólt szereztek a vendégek Nikházinak köszönhetően. A második gólra sem kellett sokat várni: a 17. percben a Novothny talált az egriek hálójába, majd a félidő előtt 5 perccel újrázott.

football-for-over-50s

A szünet után rendezte sorait az Eger, és az első félidőhöz képest sokkal jobban játszottak. Ennek és egy szerencsés cserének köszönhetően, Szalai Ádám szépített a 65. percben.

A Magyar Kupa 6. fordulója:
Eger SE–DVTK 1–3 (0–3)
Eger, Felsővárosi műfű, 1000 néző. V.: Bogár Gergő (Máyer Gábor, Csáky Tibor)
EGER: Bollók – Podelecz, Kaló, Sebe M., Balogh M. (Szövetes, 66.) – Dorkó (Varga M., 86.), Farkas K., Gresó, Szucsik – Pataki, Montvai (Árvai, 59.). Vezetőedző: Csuhay József.
DVTK: Antal – Vela, Lipták, Tamás, Németh M. (Kitl, 73.) – Dausvili – Nikházi, Nono, Bognár I. (Szabó I., 61.) – Bacsa (Makrai, 58.), Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gól: Nikházi (0–1) a 8., Novothny (0–2) a 17., Novothny (0–3) a 39., Árvai (1–3) a 65. percben
Jók: Farkas K., Gresó, ill. Lipták, Nono, Novothny