Kétszáz produkcióval versengtek a diákok a Miénk a tér! fesztiválon – Fotók

Közélet
Kétszáz produkcióban mutatták be tehetségüket három megye általános- és középiskolásai a az EKMK Forrás Gyermek- és Ifjúsági Ház Miénk a tér!  fesztiválján.

Huszonnegyedik alkalommal rendezte meg az Egri Kulturális Művészeti Központ a  Miénk a tér!  fesztiválját. Három megye általános- és középiskolásai változatos műfajokban a komolyzenétől a modern táncokon át a népze­néig mutattak be színvonalas produkciókat. 

Fotó: Gál Gábor

Május 11-én, csütörtökön komolyzene, népzene és népdal műfajban 64 műsorszámot tekintett meg a közönség. A fesztivál zsűrije dr. Széplaki Zoltán, Dsupin Pál, Juhász Erika volt.

Fotó: Gál Gábor

Május 12-én, pénteken a modern tánc került sorra a fesztiválon. A szakmai zsűriben dr. Lőrincz Katalin, Ivanov Gábor és Strasszer Helga értékelte a korcsoportok szerinti három kategóriában bemutatkozó táncosokat. 

Fotó: Gál Gábor

Május 13-án, szombaton a Miénk a tér! színpadán a színjátszást, a néptáncot és a népi játékot kedvelő és művelő gyerekek váltották egymást, összesen 35 produkcióban. A zsűriben Ágfalvi György, Baráth Zoltán, Harangozó Krisztina és Szél Anikó foglalt helyet.

Fotó: Gál Gábor

Íme a díjazottak listája:

KÖZÉPISKOLÁS KATEGÓRIA

Arany díj

Alarm Hyper
P.B. Crew
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Get ugly
Iconic
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Gold
Iconic
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Ezüst díj

Labirintus
Art jazz csoport
Csillag Táncstúdió, Eger
Felkészítő: Takács Dorottya

Twins
Maruzs Nikolett, Moulinier Esther
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Koreográfia: Rubi Anna
Felkészítő: Gulyik Judit

Bronz díj

Samsara
Moderntánc tanszak T/1 évfolyam
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit

ÁLTALÁNOS ISKOLÁS KATEGÓRIA

Arany díj

Crash
Moderntánc tanszak Alapfok hatodik évfolyam
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit

Álomvilág
Lassán Laura
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Csendes léptek
Moderntánc csoport
Sárosi Balett Stúdió és Release Moderntánc Iskola, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Akrobatikus Rock and Roll
Blue Side
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium, Eger
Felkészítő: Nagy Katalin

Missy nine
Branch
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Waviness
Next Wave
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Aii Aii Gee
Branch
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Ezüst díj

Tangó
A/5 osztály
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Akrobatikus rock and roll
Chaos
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Katalin

Akrobatikus rock and roll
Pink Side
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Katalin

Bronz díj

Maradni
Jazz kiscsoport
Csillag Táncstúdió, Eger
Felkészítő: Takács Dorottya

Akrobatikus rock and roll
Picúrok
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Györgyné, Nagy Katalin

Get ugly
Savaria Művészet Iskola, Salgótarján
Felkészítő: Mazgon Elena

Lélegzet
Klasszikus balett haladó csoport
Sárosi Balett Stúdió, Eger
Felkészítő: Sárosi Anna

LEGFIATALABB KOROSZTÁLY KATEGÓRIA

Arany díj

Kígyók
A/2/a osztály
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Yanni: Szellők szárnyán
Táncgimnasztika csoport
Csillag Táncstúdió, Eger
Felkészítő: Takácsné Csank Judit

Ezüst díj

Jégkristályok
A/2/b osztály
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Dés László-Geszti Péter: A dzsungel könyve
Moderntánc csoport
Csillag Táncstúdió, Eger
Felkészítő: Takácsné Csank Judit

Bronz díj

Altató
Moderntánc tanszak Előképző első évfolyam
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit

A Miénk a tér! fesztivál legjobb koreográfusa díj

Göböly Bettina
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger

A Miénk a tér fesztivál legjobb felkészítő tanár díj

Zsámbokiné Vadas Szilvia
Erica-C Dance School and Company

Ivanov Gábor különdíja

Turcsányi Réka
Erica-C Dance School and Company

Előadói különdíj

Bandy /Budenecz András/
Erica-C Dance School and Company

Waltzer különdíj

Hófehér álmok
Teens Dance Band
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

Mazsorett  különdíj

Miranda Cosgrove: Dancing Crazy
Kristályvirág csoport
Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola és AMI
Széchenyi István Katolikus Általános Iskola, Füzesabony
Felkészítő: Pinkóczy Lilla

Stílus különdíj

Mike Oldfield: Kis etüd Itáliából
Bélapátfalvai Művelődési Ház Tánccsoportja
Felkészítő: Takácsné Csank Judit

 
 

2017. május 13-án, szombaton a Miénk a tér! színpadán a színjátszást, néptáncot, népi játékot, kedvelő és művelő gyerekek váltották egymást, összesen 35 produkciót tekinthettünk meg. A zsűri – Ágfalvi György, Baráth Zoltán, Harangozó Krisztina és Szél Anikó személyében – a következő előadókat díjazta.

SZÍNJÁTSZÁS

I. díj

Kőmíves Kelemen
Bendegúzok
Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Gál Zoltán

 II. díj

Melyikük a legbolondabb?
PAFFF Színpad
Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Rajnavölgyi Vilmos

III. díj

Benedek Elek: Dolgozz, macska!
Színpadra írta: Horváth Péter
Fityfiritty
Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola, Karácsond
Felkészítő: Tóth Józsefné

ZENÉS SZÍNPAD

Előadói különdíj

Tamási Áron- Tolcsvay László- Bori Tamás: Ördögölő Józsiás /rockoperett/
Ádám Botond
Kossuth Lajos Általános Iskola, Hatvan
Felkészítő: Birkás Ildikó

Tamási Áron- Tolcsvay László- Bori Tamás: Ördögölő Józsiás /rockoperett/
Darabos Lili
Kossuth Lajos Általános Iskola, Hatvan
Felkészítő: Birkás Ildikó

VERS

I. díj

Kányádi Sándor: Az okos kos
Füleki Milán
Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola, Karácsond
Felkészítő: Tóth Józsefné

Kovács Barbara: Ma rossz leszek
Poczok Melinda
Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Bartókné Tolnai Katalin

II. díj

Vörösmarty Mihály: A vén cigány
Both Pongrác
Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola Árpád Fejedelem Tagiskolája, Ostoros
Felkészítő: Nagypálné Kanta Zsuzsanna

III. díj

Zelk Zoltán: A három nyúl
Bukta Laura
Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Bartókné Tolnai Katalin

Kányádi Sándor: Arany János kalapja
Oláh Norbert
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Zilahiné Szepesi Enikő

NÉPTÁNC KATEGÓRIA

I. díj

Szatmári ízek
Csosszantó Gyermek Néptáncegyüttes, Eger
Felkészítő: Bécsi Gyula

II. díj

Moldvai táncok
Szederinda Néptáncegyüttes, Eger
Felkészítő: Balogh Ágnes

III. díj

Dél-alföldi táncok
Rákóczimborák
II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola és AMI, Gyöngyös
Felkészítő: Jaros-Nagy Nikoletta, Kása Balázs

NÉPTÁNC KATEGÓRIA ELŐADÓI SZÓLÓ DÍJ

I. díj

Szatmári ízek
Tóth Attila
Csosszantó Gyermek Néptáncegyüttes, Eger
Felkészítő: Bécsi Gyula

II. díj

Aprózó
Lakatos Paulina
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

III. díj

Tyukodi táncok
Csuzi Konrád

II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola és AMI, Gyöngyös
Felkészítő: Kása Balázs

NÉPI JÁTÉK

I. díj

Csepü, lapu, gongyola…
Apró Mákszem Gyermek Néptáncegyüttes
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Farkas Erika, Szabó Réka

 II. díj

Játsszuk, ahogy játszották!
Mákszem Gyermek Néptáncegyüttes
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Farkas Erika, Szabó Réka