A tervek szerint hátrányos helyzetű felnőtteket, fiatalokat és velük foglalkozó tanárokat, mentorokat fogadtak volna a 2015-ben közpénzből felújított hotel és kastély épületegyüttesben, azonban a kormány inkább annak a vállalkozónak adta 20 évre bérbe, aki luxusvadászaton látta vendégül a kormányfő helyettesét. A Jobbik szerint ez korrupciógyanús botrány, amelyet ki fognak vizsgálni április 9-e után.
Mirkóczki Ádám szerint elszámoltatásért és kivizsgálásért kiált, hogy miután a magyar állam 219 millió forintnyi közpénzből felújította a noszvaji Tündérkert Hotelt, a szálloda Semjén Zsolt “botrányos svédországi rénszarvas-orvvadászatát” finanszírozó vállalkozóhoz került.
A Jobbik képviselőjelöltje úgy fogalmazott: nem elég, hogy a kormány lop, kijátssza az állami vagyont haveroknak, a legelesettebbeken, rászorulókon is nyerészkednek.
Az eredeti tervek szerint főleg hátrányos helyzetű felnőtteket, fiatalokat és velük foglalkozó tanárokat, mentorokat fogadtak volna a Tündékert Hotelt és a De la Motte kastélyt magába fogalól épületegyüttesben, végül azonban a komplexumot Farkas József Szaktudás Kiadóház Zrt.-jének adta bérbe az állam húsz évre – értesült kedden a Népszava.
Mirkóczki Ádám szerint ez a korrupciógyanús botrány pontosan mutatja a Fidesz-KDNP valódi arcát. A Jobbik április 9-től megkezdi az elszámoltatást, s egy korrupciós ügy sem marad kivizsgálás és felelősségre vonás nélkül – hangsúlyozta.
A De La Motte Kastélyról és Tündékert Hotelről
A De la Motte-kastély a magyar kastélyépítés miniatűr remeke, késő barokk, copf stílusban épült 1774-78 között. Ma mint kastélymúzeum áll a látogatók rendelkezésére.
A kastély az 1900-as évekig a Gallasy család lakhelye volt, majd a századfordulón a Berta-major mellett újonnan emelt épület vette át ezt a szerepet. Ebben az épületben az Oxigén Hotel Family & Spa 2013-ban nyitotta meg kapuit.
Az épület mellett, ahol egykor üdülő és oktatási központ üzemelt, 2016. márciusában megnyitotta kapuit a Tündérkert Hotel és Rendezvényközpont,amely egy bájos vintage stílusú szálloda.
A Tündérkert Hotel épülete korábban évtizedekig oktatási és képzőközpontként működött Noszvajon, legutóbbi kezelője a kormány által két éve megszüntetett Türr István Képző és Kutató Intézet volt. Egy 219 millió forintos uniós támogatásból 2015 áprilisában indult el az épület felújítása. Energiahatékonysági és hőtechnikai fejlesztéseket hajtottak végre, a tetőt és a födémet felújították, szigeteltek, kicserélték a nyílászárókat, korszerűsítették az intézmény fűtését, vízrendszerét. A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság honlapjáról kiderül, eredetileg azt tervezték, hogy a felújítás után főként hátrányos helyzetű felnőtteket, fiatalokat és velük foglalkozó tanárokat, mentorokat látnak vendégül az épületegyüttesben. „Azokat, akik – a Magyar Nemzeti Társadalmi Felzárkózási Stratégia végrehajtásának elősegítése érdekében – helyi szinten döntő szerepet vállalnak a nehéz körülmények között élő, hátrányos helyzetű, többségükben mentálisan terhelt emberek mindennapjainak megkönnyítésében és visszavezetésében a munka világába” – írták.