Akár 9 forint eltérés is lehet az üzemanyag árában literenként két ugyanahhoz a hálózathoz tartozó töltőállomásnál Egerben. Mutatjuk, hol lehet tankoláskor spórolni városunkban jelenleg. 

Sok kicsi sokra megy, tartja a mondás, így spórolás szempontjából nem mindegy, hogy városunkon belül melyik töltőállomásnál tankolsz. Ráadásul egy-egy töltőállomás-hálózaton belül is érdemes tájékozódni tankolás előtt az aktuális árakról, hiszen jelentős, akár 9-10 forint eltérés is lehet két azonos márkájú benzinkút között üzemanyagárban.

Fotó: Keller Richárd
Fotó: Keller Richárd

Erre legjobb példa Egerben a Mol, amely jelenleg legolcsóbban a Kővágó téri töltőállomásán árulja a 98-as normál benzint (335 forint/liter), de ha számodra nem számít a pénz, a Mátyás király úti benzinkútjuknál 344 forintért is hozzájuthatsz.

Ha “kerül amibe kerül, csak olcsó legyen” típus vagy akkor számodra az Eger Erdő Zrt. töltőállomása az ideális, amely városunkban a legolcsóbban 329 forintért árulja a benzint a Tárkányi úton, de gázolaj szempontjából is a legolcsóbb töltőállomások közé tartozik.

Íme az egri toplista a legolcsóbb benzinárak szerint:

 

Forrás: holtankoljak.hu
Forrás: holtankoljak.hu

Bár benzinárban az ÖMV a legdrágább Egerben jelenleg, de olcsó gázolajban ők viszik a prímet 328 forintos tarifájukkal. A Mol itt is a “szélsőséges” árszabás híve: míg a Kővágó téren 333 forintért juthatsz gázolajhoz hálózatukban, addig a Mátyás király úton mindez 341-forintba kerül.

 

Forrás: holtankoljak.hu
Forrás: holtankoljak.hu

Az üzemanyag aktuális ára a nyersolajáron kívül függ egyebek mellett az áfa- és a jövedéki adó levonástól, illetve a kis- és nagykereskedelmi árréstől is. Az is egyénenként eltér, hogy a töltőállomás drága, frekventált kiemelt helyen van-e (ez például növeli a költségeket), illetve az se mellékes, hogy az adott benzinkutat nagy társaság, vagy kisebb vállalkozás működteti-e. Még egy díj van, ami emelheti a benzinárat: ez a Kőolaj Szénhidrogén Készletező Szövetségnek fizetendő tagi hozzájárulási díj, amit a töltőállomások üzemeltetői egy 90 napra elegendő biztonsági készlet tárolásáért fizetnek. Egyik “informátorunk” szerint a kutak többsége nem önkényesen, saját kósza ötletei alapján állapítja meg az aktuális árat, hanem az alternatív beszerzés költségét figyeli.