Nemcsak gyártási folyamat, kutatási munka is kezdődik az amerikai világcég őszre felépülő új üzemcsarnokában.
Ahogy arról korában hírportálunk is beszámolt, jelentős beruházásra készül az Emerson Egerben. A mintegy 4 és fél milliárd forintos fejlesztés 200 új munkahelyet is teremt a kibővített telephelyen.
Csütörtökön megtörtént az új üzemcsarnok alapkő letétele az Egri ügyek tudósítása szerint.
Gödri István, az Emerson Automation FCP Kft ügyvezető igazgatója elmondta: a pneumatikai gyártásnak több, mint ötvenéves múltja van Egerben és külön büszkék arra, hogy 2018-ban az Emerson megvásárolta az AVENTICSET beintegrálva globális fluidtechnikai portfóliójába. Azért választott minket az Emerson, mert szakmailag és technikailag világszínvonalúnak ítélt meg minket – hangsúlyozta.
Az őszre elkészülő új üzemcsarnokban, amely 10 500 négyzetméter területtel egészíti ki az Emerson jelenlegi telephelyét, nemcsak gyártás, hanem komoly fejlesztés is zajlik majd, fejlesztési központként Eger lesz a felelőse a cég pneumatikus henger gyártásának. A bővítéssel az egri telephely az Emerson nagyobb gyártóegységeinek egyikévé is válik és a cég mintegy 200 új munkahelyet hoz létre, a toborzás már zajlik, mérnöki, gyártási, logisztikai és egyéb pozíciókba keresnek szakembereket.
Az alapkőletételi eseményen részt vett Mirkóczki Ádám, Eger polgármestere, dr. Pajtók Gábor kormánymegbízott, dr. Juhász Attila Simon, a Heves Megyei Közgyűlés elnöke és dr.Bánhidy Péter, a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamar elnöke. Az Emerson egri vezetőségével egy közösen egy időkapszulát helyeztek el az új épület alapzatában. A kapszula a vállalt értékeinek listáját, az épület fényképét, illetve a helyi napilap egy példányát tartalmazta.
Az új üzemcsarnok részeként elkészül egy további egyszintes gyártó, logisztikai és raktározási terület, illetve egy kétszintes irodákat és kutatás-fejlesztési tesztlaboratóriumot magába foglaló épületrész.Az új épület fenntartható, energiahatékony megoldásokkal készül, többek között LED világítást, a létesítmény fűtési szükségleteinek akár 25 százalékát is a megújuló energiával biztosítani képes hővisszanyerő rendszert, illetve olyan építészeti megoldásokat tartalmaz, amelynek maximalizálják a természetes fényt a mesterséges világítási igények csökkentése érdekében. A 2021 februárjában kezdődött és várhatóan ez év szeptemberében befejeződő beruházás költsége mintegy 4 és fél millárd forint.