kampany

Egerben kampányolt Orbán Viktor, nem verték nagy dobra az eseményt – Fotók

A kormányfő  egy egri pincészetben találkozott híveivel. Egerbe látogatott szerda délután a miniszterelnök, és széken állva kampányolt pártja és dr. Pajtók Gábor képviselőjelölt mellett - szúrta ki az Egri Ügyek. A lap beszámolója szerint nem verték nagydobra az eseményt, melynek egy egri pincészet adott helyet, a kormányfői látogatásról a szélesebb közönség a Facebookra feltöltött képekből értesülhetett.  Orbán Viktor beszédében főként a háborúról beszélt, amelyet összefüggésbe hozott az országgyűlési választással. Az Eger Hírek szerint a miniszterelnök beszédében párhuzamot vont a háború és az április 3-ai választás között. Ez egy olyan háború, amihez nekünk semmi közünk, és vasárnap arról kell döntenünk, hogy háború lesz vagy béke – fogalmazott Orbán. A kormányfő szerint senki akkora terhet nem vállalt, mint Magyarország, azzal, hogy népességarányosan hazánk fogadta be a legtöbb menekültet Ukrajnából. A választás tétje, hogy előre menjünk vagy hátra, háború legyen vagy béke, és mi lesz a családjainkkal, a gyerekeinkkel - zárta beszédét Orbán. Múlt szombaton az ellenzéki kormányfőjelölt is Egerbe látogatott. A Szépasszonyvölgyben elmondta: a kormánypropaganda csupa olyan dologgal vádolja őket, ami a Fideszre igaz. Márki-Zay szerint legújabban például azt állítja a kormánypropaganda, hogy az ellenzék katonákat küldene Ukrajnába, noha ők végig a NATO-állásponthoz való igazodást hangoztatták. Orbán és a Fidesz állításával ellentétben tehát mindenki a béke pártján áll. Indexfotó: