Főügyéeszség

Négyen támadtak a sértettre, úgy megverték, hogy majdnem belehalt

A Heves Vármegyei Főügyészség vádirata szerint a négy vádlott szerszámnyelekkel és vascsővel támadt a sértettre és annak barátaira. A négy férfi 2023 júniusában az éjjeli órákban Hatvan közelében autózott. Az utazás közben a sértett telefonon felhívta a fiatalkorú vádlottat, és szóváltás alakult ki közöttük. Az autóban ülő személyek közül hárman – az autót vezető apa, és a felnőtt korú, valamint a fiatalkorú fiai – veréssel fenyegették meg a sértettet. Az ittas állapotban lévő sértett elmondta, hogy melyik játszótéren tartózkodik, ha beszélni akarnak vele, ott találják. A négy férfi szerszámnyeleket és vascsövet vett magához azért, hogy a sértettet megverjék. Megjelentek a játszótéren, ahol a sértett három barátja társaságában beszélgetett és italozott. A vádlottak megtámadták a sértettet és annak barátait. Az apa kézzel megütötte az egyik fiút, aki erre elszaladt. A vádlottak egyike – akit nem lehetett azonosítani – egy eszközzel hátulról fejen ütötte a sértettet és egy barátját, akik eszméletüket vesztve a földre estek. Ezt követően a testvérek és az autóban utazó negyedik vádlott folytatták a bántalmazást, a földön fekvő sértettet a magukkal vitt eszközökkel többször megütötték és megrúgták, majd távoztak a helyszínről. A bántalmazás következtében megrongálódott a sértett órája, szemüvege, valamint eltűnt a mobiltelefonja. A bántalmazás következtében a sértett testszerte különböző sérüléseket, bordatörést és agyrázkódást

Zebrán ütötte el a gyalogost – FOTÓ –

Az Egri Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki a kijelölt átkelőhelyen ütötte el a szabályosan közlekedő gyalogost. 2024 októberében, egy esős éjszakán Gyöngyös kivilágított belvárosi utcájában közlekedett a vádlott. Az autóval egy kereszteződéséhez ért, ahol egyenesen szeretett volna haladni, azonban figyelmetlensége miatt nem észlelte a sértettet, aki a gyalogosátkelőhelyen megkezdte az áthaladást. A vádlott a járművel elütötte a gyalogost, aki először a szélvédőnek csapódott, majd az úttestre esett. A balesetben a sértett olyan súlyos fej- és arcsérüléseket szenvedett, ami maradandó fogyatékosságot eredményezett. A vádlott szabályszegése, a baleset bekövetkezése és a sérülések kialakulása között közvetlen ok-okozati összefüggés áll fenn. A vád tárgya maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozásának vétsége. Az Egri Járási Ügyészség vádiratában végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés és járművezetéstől eltiltás kiszabására tett indítványt a gépkocsi vezetőjével szemben. A címlapfotót a nyomozó hatóság készítette a helyszíni szemle lefolytatása során.Heves Vármegyei Főügyészség

Megütötte a tanárnőt az agresszív diák

Az Egri Járási Ügyészség vádat emelt azzal a fiatalkorú fiúval szemben, aki megütötte a tanárnőjét. A fiú egy egri gyógypedagógiai intézmény diákja. 2024 őszén a vádlott a folyosón tartózkodott, amikor a helytelen viselkedése miatt az egyik tanárnő rászólt. A fiú erre ingerült lett, kiabálva szidalmazni kezdte a sértettet, majd ököllel mellkason ütötte, és a lábát is megrúgta. A cselekménynek az vetett véget, hogy a folyosón tartózkodók lefogták a pedagógussal verekedő diákot.A nő – aki gyógytestnevelőként dolgozik az intézményben – 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. Az Egri Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat az agresszív fiatallal szemben. A vádhatóság próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta pártfogó felügyelet elrendelése mellett. Egri Járási Ügyészség Címlípkép: Illusztráció

Tenyér nagyságú szögeket tett ki az útra

Az Egri Járási Ügyészség közvetítői eljárás céljából felfüggesztette a büntetőeljárást a férfival szemben, aki nagyméretű szögeket szórt az útra. A gyanúsított 2024 decembere és 2025 januárja között egy Eger-közeli kis településen a művelés alól kivett saját használatú útra több darab 200-as és 80-as méretű szöget szórt ki. A szögek egy részét téglákba fúrta, többet a földbe állított. A kihelyezett szögek miatt a fenti útszakaszon rendszeresen közlekedő sértett teherautója, terepjárója és utánfutója defektes lett, kilenc gumiabroncsot kellett cserélni vagy javítani. A rongálással okozott kár 70.000 forint. A cselekmény alkalmas volt arra, hogy a közlekedés biztonságát veszélyeztesse. A közlekedés biztonsága elleni bűntett és rongálás vétsége miatt indult ügyben az Egri Járási Ügyészség az eljárás elfüggesztéséről határozott közvetítői eljárás lefolytatása céljából a bűncselekmény elkövetését beismerő férfival szemben. Az ügyészség abban az esetben határoz így, ha a felek a közvetítői eljárás lefolytatását indítványozzák, továbbá feltehető, hogy a felek között jóvátételi megállapodás jön létre. A közvetítői eljárás lefolytatására a Heves Vármegyei Kormányhivatal Hatósági Főosztály Igazságügyi Osztályának van hatásköre és lletékessége. A felvételt a sértett bocsátotta a nyomozó hatóság részére, a képen a téglába fúrt és azútra kitett egyik szög látható. Heves Vármegyei Főügyészség

Bálahúzó horoggal verte fejbe a sértettet

A Heves Vármegyei Főügyészség vádirata szerint a férfi pénzért ment a sértett házába az éjjeli órákban. A vádirat szerint a férfi pénzt akart szerezni, hogy abból kristály nevű szert vehessen. 2024 őszén az éjjeli órákban befeszítette a bejárati ajtót és bement a sértett házába egy Eger közeli kis településen. A zajra felébredő sértett a konyhába ment, ahol meglátta a férfit, aki az arcát egy konyharuhával takarta el. A vádlott a sértett fejét a helyszínen magához vett bálahúzó horoggal többször megütötte, majd a földre kerülő áldozata fejét egy paplannal elfedve tovább bántalmazta. Ezután az elkövető a szobában kutatott, ennek során papírpénzt, mobiltelefont és egy gyorstöltőt (powerbankot) vett magához. A bántalmazás következtében a sértett életveszélyes állapotba került, a halála kizárólag az időben elvégzett, szakszerű orvosi ellátásnak köszönhetően nem következett be. A Heves Vármegyei Főügyészség nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat a büntetett előéletű férfival szemben. A vádhatóság –amennyiben a vádlott az előkészítő ülésen beismeri a bűnösségét – 12 év szabadságvesztés és 10 év közügyektől eltiltás kiszabását, valamint vagyonelkobzás alkalmazását ndítványozta. A fotó a rendőrség helyszíni szemléjén készült. A képen az elkövetés eszköze, a bálahúzó horog látható.Heves Vármegyei Főügyészség

Szándékosan ütközött, majd el akarta gázolni, haragosának testvérét

A Heves Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy ámokfutó férfi ellen. A vádirat szerint a férfit 2024 nyarán egy hevesi áruház biztonsági őre felszólította arra, hogy öltözzön fel, mivel a vevő póló nélkül ment be az üzletbe. A vádlott erre válaszul megöléssel fenyegette meg az őrt. Ezen a napon este a felek újra találkoztak a városban, ahol a sértett jelezte haragosának, hogy feljelenti, aki egy karddal a kezében megüzente az őrnek, hogy levágja a fejét. Három nap múlva a vádlott a településen kocsikázott, amikor felismerte a vele szemben közlekedő autóban a biztonsági őr testvérét, ezért gyorsítani kezdett, áttért a másik sávba és nekiment a szabályosan közlekedő járműnek. A sértett sofőr kiszállt, menekülőre fogta, az autó utasa, azonban a kocsiban maradt. A vádlott hátramenetben nekiment az árokparton veszteglő sofőr nélküli járműnek, ami az oldalára borulva az utassal együtt a betonárokba csapódott. Az utas könnyű sérülésekkel megúszta az ütközést, azonban a baleset körülményeire figyelemmel nem a vádlotton múlott, hogy a nő nem szenvedett akár életveszélyes sérüléseket. A férfi ezt követően sem állt le, a kocsival a gyalog menekülő férfi után hajtott, akit el akart ütni. A sértettnek egy ház kerítésének betontalapzatára sikerült felugrania, majd a kerítésbe megkapaszkodnia, így kerülte el a gázolást. A vád tárgya emberölés

Életveszélyes sérülést okozott egy biztonsági őr

A Heves Vármegyei Főügyészség vádirata szerint a férfi 2024 márciusában biztonsági őrként dolgozott egy egri szórakozóhelyen. A barátai társaságában itt italozott a sértett, akit az őrök többször is rendre utasítottak, aminek azonban a férfi nem tett eleget. Emiatt a felek között szóváltás alakult ki, majd az őr még a szórakozóhelyen belül többször, ököllel megütötte a sértettet. A többi őr és a vendég barátai kivitték a férfit a hely elé, ahol tovább folytatódott a bántalmazás, mivel a sértett is megpróbálta megütni a támadóját. Egy sikeres ütésváltás után az őr nem állt le, megrúgta és megütötte az imbolygó sértettet, aki eszméletét vesztve a betonon hanyatt esett. Az elszenvedett bántalmazás, illetve fejének az aljzathoz ütődése következtében a sértett olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy közvetlen életveszélyes állapotba került, amely csak terápiás beavatkozásokkal volt elhárítható. A vádlott magatartása a fent hivatkozott jogszabályi kereteket meghaladó, indokolatlanul erőszakos volt. A főügyészség a biztonsági őrt életveszélyt okozó testi sértés bűntettével vádolja. A Heves Vármegyei Főügyészség a most benyújtott vádiratában élt a mértékes indítvány adta lehetőséggel. Az ügyészség kettő év hat hónap szabadságvesztés és három év közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta. A vádhatóság arra is tett indítványt, hogy a bíróság négy évre tiltsa el a támadót a biztonsági őr foglalkozástól.  A fotó a rendőrség helyszíni

Alkalmi partnereket loptak meg

Szexuális szolgáltatást kínálni ma Magyarországon nem bűncselekmény. Azonban vigyázni kell, mert akik szexuális szolgáltatást vesznek igénybe, könnyen sértetté válhatnak, mivel a szolgáltatást nyújtó fél ezen tevékenységet kihasználva, esetleg ezzel leplezve akár meg is lophatja alkalmi partnerét, ami viszont már bűncselekmény. A közelmúltban két, egymáshoz nagyon hasonló ügyben hozott döntést az ügyészség. A Gyöngyösi Járási Ügyészség szabálysértési értékre egy közokirat egyidejű elvételével elkövetett lopás vétsége miatt vádat emelt egy nő ellen, aki 2022 nyarán a gyöngyösi buszmegállóban felfigyelt az idős sértettre, akitől lopni akart, ezért szexuális szolgáltatást kínált neki. A sértett az ajánlatot elfogadva a nővel a pályaudvar mosdójába ment, ahol intim kapcsolatba kerültek. Kis idő múltán a nő segítséget színlelve elvette a sértett szatyrát, majd abból az idős férfi figyelmetlenségét kihasználva kivette értékeit, némi készpénzt és egy gáz-riasztó fegyvert. Az eltulajdonított dolgok értéke 33.000 Ft volt. Az ügyészség a vádiratában pénzbüntetés kiszabására tett indítványt, valamint azt is indítványozta, hogy a bíróság a vádlottal szemben rendeljen el vagyonelkobzást. A fotón a buszpályaudvar mosdójának bejárata látható. A kép a biztonsági kamera által rögzített felvétel pillanatképe. Egy másik, hasonló ügyben az Egri Járási Ügyészség a gyanúsított és a sértett akaratának megfelelően közvetítői eljárás lefolytatása céljából felfüggesztette a büntetőeljárást. A járási ügyészség határozata szerint a gyanúsított nő 2023 februárjában szexuális

Nem tudott kitolatni a vasúti átjáróból, vonattal ütközött

Az Egri Járási Ügyészség vádat emelt egy 50 éves férfi ellen, aki 2022 nyarán a 2418. számú, közforgalom részére is nyitva álló magánúton közlekedett az autójával, miközben az úticélja felé vezető útját keresztezte egy vasúti átjáró, melyen éppen egy harminc üres teherkocsiból álló vonatszerelvény közlekedett. A férfi a fénysorompóval is biztosított vasúti átjáró irányába figyelmetlenül haladt, azt nem az elvárt fokozott óvatossággal közelítette meg, nem látta a fényjelző készülék tilos jelzését, ezért megkezdte az átkelést az átjárón. A terhelt csak ekkor észlelte a neki jobbról érkező vonatot, emiatt fékezett, majd megpróbált kitolatni az átkelőből, azonban ezt a műveletet már nem tudta sikeresen végrehajtani, így a vasúti szerelvény – vészfékezése ellenére – nekiütközött az átkelőben manőverező autó jobb első részének. A balesetben a vádlott súlyos – csonttöréssel járó – sérülést szenvedett. A sofőr a cselekményével a vasúti pályán akadályt képezett, amivel a vasúti közlekedés biztonságát veszélyeztette. Az ügyészség pénzbüntetés kiszabására tett indítványt a figyelmetlen vádlottal szemben. A fotó a rendőrség helyszíni szemléjén készült. Egri Járási Ügyészség