Egyéniben és váltóban is tartoltak az Egri Úszó Klub versenyzői.

Vasárnapig tart a a Duna Arénában a Felnőtt Magyar Bajnokság, anelyen 10 kiváló egri úszó vesz részt. Név szerint Békési Eszter, Bodó Vivien, Hives Katica, Ilyés Laura, Zbiskó Evelin, Angyal Mátyás, Györe Ádám, Holló Balázs, Kovács Attila, Kormos Kristóf.

Az eddigi eredmények minden várakozást felül múltak. Íme a fantasztikus sikerek kronológiai sorrendben az Egri Úszó Klub közösségi oldalának tájékoztatása alapján.

Szerdán az első döntőkben Békési Eszter szállította az első érmet az Egri Úszó Klub számára. A női 100 méter mellúszás döntőjében egy szokásos remek hajrával, pár tizeddel lemaradva, ezüstérmes lett.

A nap fénypontját egy válogatott váltó szolgáltatta. Dr. Sós Csaba szövetségi kapitány összerakta az általa legerősebbnek vélt férfi 200as gyorsváltót. Zombori Gábor (Budafóka), Holló Balázs (EGER), Németh Nándor (BVSC), Milák Kristóf (Honvéd) felállásban a fiúk országos csúcsot úsztak. Ezzel a 2009-es országos csúcsot javították meg, amivel nagy esély van az olimpiai döntő elérésére.

A 100 méter női hátúszás döntőjében Ilyés Laura egy remek reggeli idővel az előkelő ötödik helyen zárt.

A 4×100 méter MIX gyorsváltó – Holló Balázs, Angyal Mátyás, Ilyés Laura, Bodó Vivien felállásban – nagyot harcolva a hatodik helyet szerezte meg.

Holló Balázs csütörtökön megszerezte az egrieknek az első aranyérmét, 200 méteres vegyesúszásban bajnok lett.

Fotó: Egri Úszó Klub

Váltókban is taroltak a versenyzőink: A női 4×200 méter gyorsváltónk ezüstérmes lett (Bodó Vivien, Hives Katica, Ilyés Laura, Békési Eszter), a férfi 4×200 méter gyorsváltónk pedig egy bronzérmet szerzett (Kovács Attila, Angyal Mátyás, Kormos Kristóf, Holló Balázs).

Pénteken azaz ma is éremeső várt az egriekre: Békési Eszter a szerdai ezüstérme mellé 200 méteres mellúszásban aranyérmet szerzett, azaz bajnok lett.

A 4×100 méter férfi gyorsváltó is remekelt: küzdelmük bronzérmet ért (Kovács Attila, Angyal Mátyás, Kormos Kristóf, Holló Balázs).

Forrás: Egri Úszó Klub közösségi oldala