Fotó: egrivizilabda.hu

Már Rijekában eldöntötte a továbbjutás kérdését a ZF-Eger férfi együttese.

A legrangosabb európai kupasorozat kvalifikációs szakaszának play-off körében először ugrottak medencébe az egriek, a házigazda VK Primorje Erste Banka Rijeka pedig a jó rajt ellenére is hamar hatalmas bajba került. A már említett hazai találatot követően ugyanis zsinórban hét (!) sárga-kék gól következett, ami alaposan lesokkolta a horvátokat.

A félidőben jogosan gondolhatták a Horvátországba elutazó egri szimpatizánsok, bizony ez a meccs alighanem meg van.

A hatalmas előny kicsikarásával arra is lehetősége lehetett a vendégeknek, hogy már a selejtező első mérkőzésén eldőljön a továbbjutás kérdése. Hát ehhez képest a záró negyedben zsinórban három hazai gól következett, máris „csak” néggyel mentek a mieink.

Tökéletes keretbe foglalva az összecsapást, előbb Milos Csuk, majd Borisz Vapenszki is megvillant még egyszer, visszaállítva a tetemesebb különbséget (6-12). A legvégére maradt is a plusz hatos győzelem, ami több mint amit vártunk, a fantasztikus sikerrel pedig alighanem már az első meccsen eldőlt a főtáblás tagság sorsa.

A meccs izgalmas részleteiről és a mestermérlegről az egrivizilabda.hu portálon olvashatsz.