A 2016-os szezonban ismét az Európai Túraautó-kupa (ETCC) mezőnyében induló Nagy Norbert május végén bevette a legendás Nürburgringet, múlt hétvégén pedig az előkelő harmadik helyet szerezte meg a portugáliai Vila Realban.

Nemcsak a megyénk borvidékei kerülnek fel szépen a világtérképre, egyre több megyei sportolónk veti meg lábát a nemzetközi porondon is. Egyik legnagyobb büszkeségünk ilyen tekintetben a recski Nagy Norbert, aki a Zengő Motorsport autóversenyzőjeként kiválóan szerepel az Európai Túraautó-kupán (ETCC).

Fotó: Facebook

A fiatal autóversenyző számos legendás F1-es pályán versenyzett már, de május végén az egyik legnehezebb pályát vette be, a “Zöld Pokol” néven elhíresült Nürburgring Nordschleife részét. A legendás német aszfaltcsíkról érdemes tudni, hogy a maga 24 kilométerével a világ egyik legnehezebb, legveszélyesebb pályája: 1976-ban egy F1-es futamon itt szerzett súlyos égési sérüléseket Niki Lauda. Rövid egyenesek, gyors kanyarok és hatalmas szintkülönbségek teszik változatossá és nehézzé.

nagy_norbi

Nos ezen a pályán szerzett Nagy Norbert harmadik helyet az időmérő edzésen, és lett így a legeredményesebb a csapatból ráadásul egy korábbi fejlesztésü SEAT-jával. Maga a futam sajnos nem volt problémamentes, ezért Norbi a huszadik helyett csípte meg, ami azért szintén kiváló eredmény egy ilyen nehéz és hírhedt pályán.

A múlt hétvégén a portugáliai Vila Realban megrendezett szombati időmérőn Norbi már az első helyet szerezte meg az időmérőn és bár az első futamon egy defekt hátráltatta, a második futam utolsó köreiben taktikás és ügyes húzásokkal végül az előkelő harmadik helyet szerezte meg a szűk, kanyargós utcai pályán.

Norbi legközelebb júliusban Franciaországban áll rajthoz.

Az Egri Sztorik gratulál eddigi nagyszerű eredményeihez!